VIDEO | Inter, meci nebun în cursa pentru titlul din Serie A! Empoli a condus cu 2-0, apoi s-au mai dat patru goluri

Serie A

Inter este noul lider din Serie A, cel puţin până la meciul lui AC Milan cu Verona, de duminică. Echipa lui Inzaghi a întors rezultatul cu Empoli şi acum are un punct avans în fruntea clasamentului.

Inter - Empoli 4-2, în Serie A

Andrea Pinamonti a deschis scorul pe Giuseppe Meazza. Barella putea restabili egalitatea, dar bara s-a opus. Surprinzător, oaspeţii au mai lovit o dată, tot în prima repriză. Asllani a marcat pentru 2 - 0. Inter şi-a revenit înainte de pauză şi a egalat în ultimele cinci minute. A primit şi o mână de ajutor din partea lui Romagnoli, care a înscris în proprie poartă. Golul de 2-2 a fost reuşit de Lautaro Martinez.

Argentinianul a reuşit dubla în repriza secundă şi a ajuns la 19 goluri în acest sezon. În prelungiri, bara i-a interzis golul lui Dzeko. Până la urmă s-a terminat 4-2 pentru Inter, datorită reuşitei lui Alexis Sanchez.

Afla mai multe despre: inter milano empoliserie a