VIDEO | Intervenţie halucinantă a portarului Hayrapetyan. Gazdele au restabilit egalitatea după o fază controversată

Hayrapetyan, portarul naţionalei Ameniei, a oferit faza serii în confruntarea pe care reprezentativa ţării sale a disputat-o împotriva naţionalei din Liechtenstein, în preliminariile Campionatului European.

Oaspeţii conduceau cu 1-0, după un gol superb marcat de Barseghyan din afara careului de 16 metri, în minutul 19. Liechtenstein reuşea să restabilească egalitatea în minutul 72, după o gafă a portarului Hayrapetyan, care i-a făcut pe mulţi să fugă cu gândul la casele de pariuri.

Liechtenstein - Armenia 1-1 | Armenia ocupă locul trei (10 puncte) în Grupa J şi păstrează şanse reale  de calificare la EURO în ciuda acestui rezultat de egalitate. Finalanda ocupă locul doi, cu 12 puncte, în timp ce Italia conduce grupa cu maximum de puncte.