VIDEO | Ionuţ Nedelcearu, eliminat în ultima etapă din Rusia. A primit două cartonaşe galbene pentru faulturi dure asupra lui Eric Bicfalvi

Fotbal

Ionuţ Nedelcearu a făcut un meci dezastruos, duminică, în campionatul Rusiei. Internaţionalul român a fost eliminat de la Ufa, în egalul de pe teren propriu contra formaţiei Ural, scor 1-1.

Ionuţ Nedelcearu a primit primul cartonaş galben după ce i-a aplicat un cot în figură unui al jucător român, Eric Bicfalvi. Cele două formaţi au intrat la pauză fără goluri.

În actul secund, Ionuţ Nedelcearu apreciază greşit un duel aerian cu acelaşi Eric Bicfalvi, pe care îl loveşte destul de serios, iar arbitrul partidei nu ezită să-i acorde al doilea cartonaş galben. Din lovitura liberă acordată, Ural a deschis scorul prin El Kabir, în minutul 66. Scorul final a fost stabilit de Terentjev, în minutul 90+3.

În clasament, Ufa este pe locul 6, cu 33 de puncte, în timp ce Ural este pe 9, cu 32 de puncte. Între locul 6 şi locul 12, sunt doar trei puncte distanţă.