VIDEO | Ionuţ Radu a comis-o în prelungiri pe San Siro, după ce făcuse un meci mare. Milan a câştigat şi e pe loc de UCL

Milan - Genoa, restanţă din prima etapă a campionatului italian, s-a terminat la egalitate, 1-1

Ionuţ Radu a fost învins de două ori în meciul jucat în deplasare cu AC Milan. Portarul naţionalei de tineret a fost bătut în prima repriză de o superexecuţie a lui Suso. Genoa a egalat după autogolul incredibil al lui Romagnoli. După câteva intervenţii excelente în repriza secundă, Ionuţ Radu a boxat greşit o minge, iar Romagnoli i-a adus victoria lui Milan în minutul 91.

În urma acestui rezultat, Milan a urcat pe locul 4 în Serie A, cu 18 puncte, în timp ce Genoa e a 11-a, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: milangenoaradugafa