VIDEO | Ionuţ Radu, din nou decisiv pentru echipa sa! Genoa, remiză la debutul lui Prandelli

Ionuţ Radu a contribuit la obţinerea unui punct de către genovezi care au jucat în inferioritate numerică încă din minutul 11 al meciului cu SPAL. A fost 1-1 iar cele două rămân vecine de clasament în subsolul din Serie A.

Ionuţ Radu a fost preferat în poarta celor de la Genoa şi de noul antrenor, Cesare Prandelli. iar românul a făcut din nou un meci foarte bun. A avut câteva intervenţii salvatoare pe parcursul partidei.

Mai mult, portarul naţionalei de tineret putea oferi şi un assist pentru Piatek, însă polonezul a ratat şansa golului victoriei.

Genoa şi Spal au remizat în etapa a 15-a din Serie A. Partida a început cum nu se poate mai prost pentru noua echipă a lui Cesare Prandelli care a avut om eliminat încă din minutul 11. Criscito a văzut roşu direct.

Iar după cinci minute, SPAL a deschis scorul prin Petagna.

În 10, gazdele au obţinut totuşi un penalty acordat în urma consultării VAR.

Piatek a înscris de la 11 m. Polonezul este la al 11-lea gol în acest sezon pentru genovezi.

Afla mai multe despre: genoaspalionuţ radu