VIDEO | Ionuţ Radu FENOMENAL! Paradă decisivă pentru ”grifoni” la scorul de 0-1. Momentul care poate salva Genoa de la retrogradare

Genoa a remizat (1-1) cu Cagliari pe teren propriu. Pavoletti a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 40, dar Criscito a egalat din penalty în minutul 89.

La scorul de 1-0 pentru Cagliari, internaţionalul român de tineret, Ionuţ Radu a interevenit fabulos la o lovitură de cap a oaspeţilor şi şi-a salvat echipa in extremis. Cinci minute mai târziu, Genoa a reuşit să egaleze.

Cu o etapă înainte de final, Genoa ocupă primul loc deasupra liniei retrogradării cu 37 de puncte, două mai multe decât Empoli, ocupanta locului 18. Empoli are meci duminică, pe teren propriu, cu Torino. Etapa viitoare, Genoa joacă la Fiorentina.

Afla mai multe despre: ionuţ radu