VIDEO | Ionuţ Radu învins de două ori în Genoa - Atalanta 1-2. Golul victoriei oaspeţilor reuşit în al cincilea minut de prelungire. Trei intervenţii salvatoare ale portarului român

Ionuţ Radu a fost titular pentru Genoa în etapa a treia din Serie A, în care echipa sa a pierdut dramatic în faţa echipei care va reprezenta Italia în Champions League.

Românul şi-a salvat echipa pentru prima oară în minutul 35.

Portarul naţionalei a scos şi execuţia lui Duvan Zapata trei minute mai târziu.

La 0-1, Radu şi-a ţinut echipa în meci după ce a intervenit în faţa golgheterului oaspeţilor, Duvan Zapata.

Goalkeeperul român a fost până la urmă victima columbienilor din echipa adversă. Muriel a marcat din penalty după ce Christian Zapata l-a faultat pe verişorul Duvan Zapata.

Acelaşi Duvan Zapata a marcat superb la ultima fază şi Atalanta s-a impus cu 2-1. Radu a atins mingea, dar nu a putut împiedica golul.

Mai ai câteva secunde? Vezi şi postările de pe Instagram Telekom Sport!

Afla mai multe despre: ionuţ radugenoaatalanta,