VIDEO | Ionuţ Radu prestaţie senzaţională sub ochii lui Carlo Ancelotti! Românul a fost DECISIV pentru echipa sa

Ionuţ Radu face minuni în poarta celor de la Genoa în meciul cu Napoli. Portarul român n-a avut ce să facă la golul lui Mertens, dar a intervenit minunat la şutul lui Callejon.

Imediat după intervenţia minunată prin care Radu a refuzat golul de 2-0 al lui Napoli, Genoa a reuşit să marcheze.

Portarul român a avut un reflex senzaţional la şutul pe jos, la colţul lung, al lui Callejon.

Napoli a deschis scorul în minutul 34, după şutul excelent al lui Mertens.

Genoa a egalat în prelungirile primei reprize, graţie unei execuţii spectaculoase a lui Lazovic.

În minutul 57, Radu a intervenit din nou salvator în faţa lui Milik

Şi în minutul 85, Ionuţ Radu s-a remarcat. A intervenit cu piciorul în situaţie de unu contra unu cu Koulibaly şi a păstrat rezultatul în favoarea echipei sale.

Afla mai multe despre: ionut radunapoligenoa