VIDEO IREAL | Dramatism împins la extrem! Torpedo Kutaisi a câştigat titlul în Georgia, după un final de infarct! Ce s-a întâmplat în minutul 90+6

Torpedo Kutaisi şi Dinamo Tbilisi s-au întâlnit în ultima etapă a campionatului din Georgia. Locul 1 vs. Locul 2. Torpedo avea nevoie de victorie pentru a lua titlul, în timp ce Dinamo câştiga al 17-lea titlu din istorie şi cu o remiză

În minutul 90+6, la scorul de 1-0 pentru Torpedo Kutaisi, când oaspeţii erau campionilor, Dinamo Tbilisi primeşte o lovitură de pedeapsă. Astfel arbitrul le acordă şansa gazdelor să marcheze de la punctul cu var şi să câştige titlul.

Numai că Otar Kiteishvili ratează penalty-ul şi aruncă titlul în curtea celor de la Torpedo. Imaginile absolut dramatice pot fi urmărite mai jos:

Afla mai multe despre: georgiadinamo tbilisitorpedo kutaisi