VIDEO | Irlanda - Georgia 23-10, în grupa A din Autumn Nations Cup! Verzii joacă finala mică a turneului, pe teren propriu cu Scoţia

Rugby

Irlanda a terminat a doua în grupa A de Autumn Nations Cup după victoria facilă în faţa Georgiei.

VIDEO Irlanda - Georgia 23-10. Autumn Nations Cup, pe Telekom Sport

Verzii au reuşit două eseuri în prima repriză, ambele transformate, plus alte două lovituri de pedeapsă. După înfrângeri la zero în primele două partide, gruzinii au marcat primele lor puncte în competiţie.

Chiar zece, după un eseu transformat în prima repriză şi o lovitură de pedeapsă în cea de-a doua.

Sâmbăta viitoare, Irlanda va juca în finala mică a turneului, pe teren propriu cu Scoţia.

Afla mai multe despre: irlanda georgia