VIDEO | Istorie la Juventus! Un turc a devenit cel mai tânăr marcator străin din istoria clubului la nici 19 ani, în victoria cu 2-1 contra lui Frosinone. Rezultatele din Serie A

Serie A

Rezultatele zilei din Serie A.

Frosinone - Juventus 1-2

Juventus ţine aproape de Inter după victoria la limită în faţa lui Frosinone. „Bătrâna Doamnă” a condus la pauză datorită reuşitei lui Yildiz. Turcul a devenit cel mai tânăr marcator străin din istoria clubului la nici 19 ani. Baez a egalat în debutul părţii secunde. Vlahovic a adus toate punctele la Torino, iar Juve a ajuns la 12 meciuri la rând fără înfrângere.

Bologna - Atalanta 1-0

Bologna rămâne pe patru în Serie A, după victoria la limită cu Atalanta. Ferguson a marcat singurul gol al meciului, chiar în ultimele minute. Bologna rămâne cu o singură înfrângere în ultimele 16 etape.

Torino - Udinese 2-0

Torino şi Udinese au terminat la egalitate, 1-1. Ambele goluri au fost marcate pe finalul meciului. Zarraga i-a dus pe oaspeţi în avantaj. Bucuria lui Udinese a durat mai puţin de zece minute. Ilic a restabilit egalitatea şi a închis tabela la Torino.

Afla mai multe despre: juventusjuventus serie arezultate serie a