VIDEO Josip Ilicic a ajuns la borna 50 pentru Atalanta. Italienii au dat lovitura pe Anfield

Atalanta a marcat de două ori în decurs de cinci minute şi a tranşat duelul de pe Anfield, cu FC Liverpool.

Josip Ilicic a deschis scorul în minutul 60, iar Gosens a făcut 2-0, patru minute mai târziu.

Pentru experimentatul sloven a fost al 50-lea gol marcat în tricoul Atalantei. Totodată, Ilicic a punctat pentru prima dată din martie încoace pentru Atalanta.

Italienii păstrează şanse reale de calificare. Au şapte puncte din patru meciuri, iar în runda viitoare joacă acasă cu Midtijlland. Ajax are tot şapte puncte, în timp ce Liverpool e lider cu 9 puncte.

Afla mai multe despre: atalantaliverpoolilicic