VIDEO | Juventus are maximum de puncte după trei etape de Serie A. Cristiano Ronaldo şi compania au câştigat pe terenul Parmei

Juventus

Juventus a început excelent în deplasarea de pe Enio Tardini şi a deschis scorul după două minute. S-a încheiat 2-1 pentru „alb-negri”.

Mandzukic a marcat fără mari probleme în poarta Parmei. Gazdele au reacţionat însă bine şi au ratat prin Di Gaudio şi Ştulac, anunţând golul egalizator. Gervinho, fostul jucător al lui Arsenal şi Roma, a făcut 1-1 în minutul 33. Parma putea chiar să intre în avantaj la pauză, dar Rigoni a irosit ocazia.

Repriza secundă a fost sub controlul total al campioanei Italiei. Juventus a câştigat cu golul lui Matuidi, din pasa lui Mandzukic, în minutul 58. Până la final doar bara lui Diego Costa a mai animat partida, iar Parma-Juventus s-a terminat 1-2.

Afla mai multe despre: juventus