VIDEO | Juventus s-a încurcat cu Sassuolo şi poate pierde primul loc în Serie A. Cristiano Ronaldo, gol din penalty

Serie A

Juventus a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 2-2, în etapa a 14-a din Serie A, într-un meci care a putut fi urmărit în direct la Telekom Sport.

Leonardo Bonucci a deschis scorul pentru campioana en titre în minutul 20, dar oaspeţii au întors scorul prin golurile marcate de Jeremie Boga (23) şi Francesco Caputo (47), pentru ca Ronaldo să stabilească scorul final în minutul 68, din lovitură de la 11 metri.

În urma acestei remize, Juventus se menţine pe primul loc, cu 36 de puncte, dar poate fi întrecută de Inter, care are 34 de puncte şi urmează să joace de la 16:00 cu SPAL.

Sassuolo ocupă locul al 12-lea, cu 14 puncte.

În etapa viitoare, Juventus va înfrunta Lazio în deplasare, pentru ca Sassuolo să primească vizita celor de la Cagliari.

Afla mai multe despre: juventus