VIDEO | Keşeru a înscris două goluri pentru Ludogoreţ în ultima etapă a sezonului regulat din Bulgaria

Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru, a înscris două goluri în meciul câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 6-0, în faţa formaţiei Etar Veliko Târnovo, în ultima etapă a sezonului regulat din Bulgaria.

Keşeru, care a jucat până în minutul 75, a marcat în minutele 5 şi 74. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Vura ’24, ’39, Anicet ’58 şi Swierczok ’88. Celălalt român de la Ludogoreţ, Cosmin Moţi, a fost integralist şi a primit un cartonaş galben în minutul 79. Ludogoreţ Razgrad încheie sezonul regulat pe primul loc în clasament, cu 66 de puncte, cu trei mai multe decât a doua clasată, ŢSKA Sofia.

În play-off-ul campionatului bulgar vor mai juca, alturi de Ludogoreţ şi ŢSKA, Levski Sofia, Beroe, Botev Plovdiv şi Vereya.

Afla mai multe despre: ludogoreţkeserucampionatul bulgariei,