VIDEO | Klopp, bătut de fosta sa echipă într-un amical! Înfrângere pentru Liverpool în America

Liverpool

Campioana Europei a fost învinsă de Borussia Dortmund cu 3-2 într-o partidă de pregătire jucată în Indiana.

Fără tripleta de aur, Mane-Salah- Firmino, cormoranii au fost conduşi încă din startul meciului. Galben-negrii au deschis scorul prin Paco Alcacer, iar după egalarea reuşită de Wilson până în pauză, Delaney şi Bruun Larsen au înscris în interval de cinci minute la reluare. Goluri care au asigurat victoria nemţilor în ciuda faptului că Brewster a marcat superb din penalty.

A fost al treilea amical pentru vicecampioana Angliei în această vară după victoriile cu Tranmere şi Bradford. Până la primul meci oficial al noului sezon, Supercupa Angliei cu City, de pe 4 august, trupa lui Klopp va mai disputa încă patru partide de pregătire. Sevilla, Sporting, Napoli şi Lyon vor fi adversarele lui Van Dijk & Co.

Afla mai multe despre: liverpoolkloppborussia dortmundamicalindiana