VIDEO | L-a pierdut pe drum! Leroy Sane a marcat un super-gol de lângă cel mai scump fundaş din lume

Manchester City

Manchester City a pierdut amicalul disputat la International Champions Cup contra celor de la FC Liverpool, însă Leroy Sane a reuşit golul zilei, după o acţiune în care şi-a evidenţiat viteza fantastică.

Chiar dacă a plecat din spatele lui Van Dijk cu 2-3 metri, Sane a profitat de viteza sa fantastică şi a marcat în minutul 57, primul gol al meciului.

Virgil van Dijk este cel mai scump fundaş din istoria fotbalului, după ce Liverpool a plătit 85 de milioane de euro pentru transferul său. Olandezul a fost însă în a doua jumătate a sezonului unul dintre cei mai importanţi jucători ai "cormoranilor" în cursa spre finala Uefa Champions League.

Liverpool s-a impus însă la final cu 2-1, prin golurile marcate de Mo Salah în minutul 63 şi Sadio Mane în minutul 94 din penalty.

Afla mai multe despre: leroy sanemanchester cityliverpool