VIDEO | La Liga înseamnă SPECTACOL! 8 goluri în Villarreal - Granada. INCREDIBIL pe ce poziţie este Barcelona! Toate golurile AICI

La Liga

18 goluri în cele 5 meciuri disputate astăzi în La Liga. A fost spectacol total în Villarreal -Granada.

Nou promovata a reuşit un super meci pe terenul ”Submarinului Galben”. Fede Vico, Machis, Soldado şi Puertas au marcat golurile oaspeţilor, în timp ce Cazorla, Moi Gomez, Gerard Moreno şi Chukwueze au înscris pentru Villarreal.

Real Madrid a câştigat în deplasare pe Estadio Balaidos cu scorul de 3-1, în timp ce Valencia şi Sociedad au oferit un meci cu 10 minute de prelungiri şi două penalty-uri în minutele de final. Osasuna a câştigat pe terenul lui Leganes, scor 1- 0.

După primele două zile ale noului sezon, Real Madrid este primul lider al campionatului, în timp ce marea rivală ocupă (conjunctural) doar locul 18 în campionat.