VIDEO | La pământ! Girona întoarce incredibil meciul cu Real Madrid şi produce cea mai mare surpriză a sezonului

Condusă încă din minutul 25, Girona a produs una dintre cele mai mari surprize ale sezonului şi s-a impus în deplasarea de la Real Madrid. Stuani, din penalty, şi Portu au marcat golurile victoriei, după ce Casemiro deschisese scorul în prima repriză.

În urma acestui rezultat, Girona a urcat pe locul 15 în clasament şi şi-a întrerupt seria de şase înfrângeri consecutive în toate competiţiile. De partea cealaltă, Real Madrid a ieşit din lupta pentru titlu, după ce rivalii de la FC Barcelona s-au distanţat la nouă puncte în fruntea clasamentului.

Real Madrid - Girona 1-2
Au marcat: Casemiro '25 / Stuani '65 (penalty), Portu '75

• Real Madrid: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Ceballos - Vazquez, Benzama, Asensio
  • Girona: Bono - Ramalho, Alcala, Juanpe - Porro, Pons, Luiz, Granell, Garcia - Portu, Stuani

Min. 75 - GOOOOOOOOL Girona! Portu marchează şi îi aduce pe oaspeţi în avantaj

Min. 65 - GOOOOOOOOL Girona! Stuani marchează fără probleme din penalty şi egalează pentru oaspeţi, după un henţ comis în careu de Sergio Ramos

• Sergio Ramos este la meciul cu numărul 601 în tricoul Realului, bornă atinsă şi de Fernando Hierro. Astfel, căpitanul "galacticilor" a intrat în TOP 5 al jucătorilor cu cele mai multe meciuri jucate pentru madrileni

Min. 25 - GOOOOOOOOL Real Madrid! Casemiro deschide scorul cu o lovitură de cap, după o centrare perfectă a lui Kroos

Min. 2 - Ocazie mare pentru Girona. Şutul lui Stuani îl loveşte în faţa pe Courtois, iar mingea iese în corner

LIVE VIDEO | Real Madrid - Girona, duminică, ora 13:00, la Telekom Sport 1

Va fi cea de-a patra întâlnire directă dintre cele două echipe, în acest sezon. Real Madrid s-a impus în precedentele trei partide. Mai întâi, "galacticii" i-au învins pe cei del a Girona în turul La Liga, scor 4-1, pentru ca mai apoi să mai obţină două victorii lejere în sferturile de finală ale Cupei Regelui Spaniei. A fost 4-2 pe Santiago Bernabeu şi 3-1 în deplasare pentru Real Madrid, care o întâlneşte pe Barcelona în semifinalele competiţiei.

Se anunţă o nouă partidă lejeră pentru elevii lui Santiago Solari, aflaţi în creştere de formă. Înaintea etapei a 24-a, Real Madrid ocupă locul secund în La Liga, cu 45 de puncte, la şase puncte în spatele liderului FC Barcelona, în timp ce Girona se află pe prima poziţie deasupra liniei retrogradării, cu 24 de puncte.

Programul transmisiunilor din La Liga, în perioada 16-18 februarie, la Telekom Sport