VIDEO | Lazio a fost condusă, dar a câştigat cu Fiorentina şi continuă lupta pentru titlu. Radu a jucat o repriză. Victorie spectaculoasă pentru Cagliari în meciul cu Torino

Serie A

Rezultatele meciurilor de sâmbătă, din Serie A: Brescia - Genoa 2-2, Cagliari - Torino 4-1, Lazio - Fiorentina 2-1.

VIDEO | Lazio - Fiorentina 2-1

• Lazio: Strakosha - Gabarron, Acerbi, Bastos - Lazzari, Milinkovic-Savic, Parolo, Alberto, Jony - Caicedo, Immobile
  • Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Ceccherini - Lirola, Duncan, Pulgar, Castrovilli, Igor - Ribery, Cutrone

Min. 83: GOL Lazio! Luis Alberto înscrie şi o aduce pe Lazio în avantaj.

Min. 67: GOL Lazio! Immobile a egalat din penalty.

Min. 25: GOL Fiorentina! Ribery deschide scorul pentru oaspeţi.

Walter Zenga şi Cagliari au obţinut a doua victorie consecutivă în Serie A şi s-au apropiat de locurile de Europa League. A fost spectacol total în partida de pe teren propriu cu Torino. Nandez a deschis balul cu o superexecuţie. Imediat, Giovani Simeone a dublat avantajul sarzilor cu golul 41 în Serie A. După pauză, s-a făcut 3-0. Nainggolan a prins o nouă reuşită spectaculoasă.

Belgianul are şase reuşite din afara careului mare, record în Serie A. Torino a relansat meciul în şase minute. Bremer şi Belotti, ultimul cu o altă execuţie frumoasă, au făcut 2-3. Golgheterul Joao Pedro le-a adus liniştea celor de la Cagliari de la punctul cu var. A fost a 17+a reuşită a brazilianului în acest campionat, iar Cagliari e pe 10, la patru puncte de Europa.

Ultima în Serie A, Brescia a avut un start de meci perfect în  meciul cu Genoa. Donnarumma şi Semprini au înscris într-un interval de patru minute pentru gazde. Pentru Semprini a fost prima reuşită în campionat. Genoa a revenit în joc după două penalty-uri. Falque a redus din diferenţă înainte de pauză, iar Pinamonti a egalat în repriza secundă. S-a terminat 2-2, iar Brescia are nevoie de un miracol în ultimele 10 etape pentru a evita revenirea după doar un sezon în Serie B.

Afla mai multe despre: laziofiorentinawalter zenga