VIDEO | Lazio, repriză nebună cu Parma! Patru goluri în 22 de minute! Bornă impresionantă pentru Ştefan Radu!

Serie A

Lazio Roma a făcut o repriză perfectă în partida cu Parma, contând pentru etapa 28 din Serie A.

Cu Ştefan Radu titular, oamenii lui Simone Inzaghi au înscris patru goluri în doar 22 de minute şi au rezolvat practic soarta partidei încă din prima repriză.

Marusic a deschis scorul în minutul 22, iar patru minute mai târziu Luis Alberto a transformat un penalty pentru 2-0.

Alberto a făcut dubla în minutul 38, iar Lulic a înscris în minutul 44, cu un şut din afara careului.

Repriza secundă a adus un singur gol, marcat însă de Parma, în minutul 77, prin Sprocati.

Radu, pe locul 4 în istoria lui Lazio!

Meciul Lazio - Parma, scor 4-1, a fost unul special pentru românul Ştefan Radu, care a îmbrăcat pentru a 343-a oară tricoul lazialilor şi a devenit astfel al patrulea cel mai folosit jucător din istoria clubului.

Lider în acest top este Giusepe Favalli, cu 401 apariţii, în timp ce podiumul e completat de Giuseppe Wilson (382 meciuri) şi Paolo Negro (378 meciuri).

Vezi mai jos reuşitele din Lazio - Parma 4-1

Afla mai multe despre: fane radulaziogol