VIDEO | Lazio - Sassuolo 1-2. Caputo a dat lovitura în prelungiri, echipa lui Inzaghi a ajuns la a treia înfrângere la rând! Luis Albareto, respectiv Raspadori au mai marcat

Serie A

Lazio - Sassuolo s-a terminat 1-2, în etapa a 32-a din Serie A, după ce Luis Alberto (33), respectiv Raspadori (52) şi Caputo (90+2) au marcat. Echipa lui Simone Inzaghi a ajuns la a treia înfrângere la rând în Serie A şi patra în ultimele şase partide. În urma rezultatului, Lazio a rămas pe locul doi, cu 68 de puncte, în timp ce Sassuolo e pe locul opt, cu 46 de puncte.

VIDEO | Lazio - Sassuolo 1-2 (Luis Alberto 33 / Raspadori 52, Caputo 90+2)

Lazio: Strakosha - Bastos, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic, Parolo, L. Alberto, Lukaku - Caicedo, Immobile

Sassuolo: Consigli - Toljan, Marlon, Ferrari, Kyriakopoulos - Bourabia, Locatelli - Traore, Djuricic, Boga - Raspadori

Min. 90+2: GOL Sassuolo! Caputo dă lovitura şi înscrie cu capul, după o minge lungă aruncată în careu şi o recentrare din dreapta.

Min. 52 Gol Sassuolo! Raspadori egalează, după golul anulat din prima repriză.

Min. 33 Gol Lazio! Luis Alberto marchează cu noroc pentru 1-0.

Min. 9 - Gol anulat Sassuolo! Raspadori înscrie, dar arbitrul anulează reuşita, după ce a consultat VAR.

Min. 1 - A început meciul.

După două înfrângeri la rând, Lazio primeşte, sâmbătă, pe teren propriu, vizita lui Sassuolo. Ştefan Radu îl întâlneşte în meci direct pe Vlad Chiricheş, căpitanul echipei naţionale a României. Lazio a pierdut de trei ori în ultimele cinci partide consecutive, în timp ce Sassuolo este pe o trend foarte bun de formă. Italienii antrenaţi de Roberto De Zerbi, fostul fotbalsit de la CFR Cluj, are trei victorii la rând şi nicio înfrângere în ultimele cinci meciuri.

LIVE VIDEO | Lazio - Sassuolo, de la 18:15, pe Telekom Sport 2 şi telekomsport.ro

În ultimele cinci meciuri directe, Lazio a câştigat de trei ori şi două partide s-au terminat la egalitate.

Afla mai multe despre: laziosassuoloserie a