VIDEO Levante a detonat bomba la Madrid şi a învins Realul! Sevilla a urcat pe locul trei în La Liga. Parejo, GOL de generic TV

Real Madrid

Real Madrid a pierdut acasă cu Levante, scor 1-2, într-un meci transmis în direct de Telekom Sport.

REZULTATELE ZILEI

• EIBAR - SEVILLA 0-2 (Ocampos 28, Jordan 55)
  • REAL MADRID - LEVANTE 1-2 (Asensio 13 / Morales 32, Roger 78)
  • VALENCIA - ELCHE 1-0 (Wass 22)
  • VILLARREAL - REAL SOCIEDAD 1-1 (Parejo 3 / Isak 93)

Levante a detonat bomba la Madrid şi a învins-o pe Real. Coşmarul a început repede pentru echipa lui Zidane. Militao a fost eliminat încă din minutul 9, pentru un fault din postură de ultim apărător. Madrilenii au reuşit să deschidă scorul însă, chiar şi în inferioritate numerică. Asensio a marcat al doilea său gol din acest an. La pauză scorul a fost egal. Veteranul Morales a înscris. Formaţia din Valencia a forţat în actul secund şi a obţinut o victorie uriaşă. Roger a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 64, dar s-a revanşat câteva minute mai târziu. Atacantul de 30 de ani l-a învins pe Courtois, iar Levante a câştigat la Madrid pentru a doua oară în ultimii trei ani.

Sevilla a urcat pe locul al treilea în La Liga, după succesul de pe terenul lui Eibar. En Nesyri a obţinut o lovitură de la 11 metri, iar Ocampos a înscris unicul gol al primei reprize. Argentinianul a bifat a patra sa reuşită din acest sezon. Un fost jucător al lui Eibar a adus liniştea pentru andaluzi. Joan Jordan a stabilit scorul final, iar Sevilla s-a impus cu 2 la 0.

Valencia a obţinut o victorie vitală pentru salvarea de la retrogradare în faţa unei contracandidate, Elche. Danezul Wass a marcat golul victoriei, la jumătatea primei reprize. Scorul putea fi mai mare, dar Soler a ratat un penalty, tot în primele 45 de minute

Vecinele de clasament Villarrea şi Sociedad au remizat şi şi-au împărţit punctele. Dani Parejo a marcat primul gol al meciului încă din al treilea minut, cu o execuţie fenomenală. A fost a treia reuşită a sezonului pentru mijlocaşul transferat de la Valencia. De un gol de senzaţie a fost foarte aproape şi Paco Alcacer. Mingea a ocolit însă poarta. În minutul 93, Isak a restabilit egalitatea, iar Villarreal - Sociedad s-a încheiat 1 la 1.

Afla mai multe despre: real madridlevante