VIDEO | Levante - Real Madrid 1-2. Madrilenii câştigă cu noroc pe Ciutat de Valencia. Vezi AICI golurile marcate

La Liga

Real Madrid întâlneşte Levante, duminică, de la 21:45, în deplasare, într-un meci programat în etapa a 25-a din campionatul Spaniei. Partida poate fi urmărită în direct la Telekom Sport 2, iar cele mai importante faze se regăsesc în timp real pe site-ul telekomsport.ro.

LIVE VIDEO | Levante - Real Madrid 1-1
A marcat: Roger Marti 61/Benzema 43' Bale 77

• Levante: Arabisketa - Cabaco, Vezo, Rober - Simon, Rochina, Campana, Bardhi, Luna - Roger, Morales
  • Real: Courtois - Carvajal, Nacho, Varane, Reguilon - Kroos, Casemiro, Modric - Lucas Vasquez, Benzema, Vinicius

Min 77: Gooool Real Madrid! Gareth Bale transformă al doilea penalty acordat formaţiei blanco

Min 61: Goool Levante! Roger Marti deviază de lângă Reguilon şi restabileşte egalitatea. Levante reintră în meci

Min. 43: GOOOL Benzema! Realul primeşte un penalty după ce arbitrul s-a consultat cu VAR-ul, iar atacantul Los Blancos transforma lovitura de pedeapsă.

Înaintea rundei cu numărul 25, Real Madrid ocupă locul al treilea, cu 45 de puncte, la două lungimi în spatele rivalei din oraş, Atletico, şi la nouă de liderul FC Barcelona. Levante este a 12-a, cu 30 de puncte, la şase puncte de ultimul loc de cupe europene şi la şapte deasupra zonei retrogradării.

În tur, Levante s-a impus surprinzător pe Santiago Bernabeu, cu scorul de 2-0, graţie a două goluri marcate rapid, în minutele 6 şi 13, de către Morales, respectiv Roger. Marcelo a micşorat diferenţa, în minutul 72.

LIVE VIDEO | Levante - Real Madrid, duminică, de la 21:45, la Telekom Sport 2

De altfel, Real Madrid n-a mai învins-o pe Levante de trei ani. Ultima victorie a "galacticilor" în faţa formaţiei din Valencia a avut loc pe 2 martie 2016, în deplasare, scor 3-1. De atunci, două meciuri s-au încheiat la egalitate, iar un succes le-a revenit celor de la Levante.

Afla mai multe despre: real madrid