VIDEO | Liderul din Ligue 2, lecţie de fotbal pe terenul lui AS Monaco. Cupa Franţei a oferit un nou meci senzaţional. Golurile le vezi aici

Penultima în Ligue 1, AS Monaco nu a reuşit să facă faţă în duelul cu liderul din Ligue 2, Metz. Formaţia din liga a doua s-a impus cu scorul de 3-1.

Hein a deschis scorul pentru oaspeţi, dar înainte de pauză, monegascii au reuşit să restabilească egalitatea prin Radamel Falcao.

După pauză, Gakpa în minutul 62 şi Niane în minutul 74 au marcat golurile prin care formaţia pregătită de Frederic Antonetti s-a desprins la 3-1.

Metz merge mai departe, în timp ce pentru AS Monaco, sezonul dezastruos continuă şi prin eliminarea din Cupa Franţei.

Afla mai multe despre: as monacocupa franţeimetz