VIDEO | CS Mioveni a smuls un punct în deplasarea de la Rapid. Rusu a egalat cu un gol superb marcat în minutul 82galerie foto

Liga 2

FC Rapid a remizat, sâmbătă, la Mogoşoaia, scor 1-1, cu CS Mioveni, într-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Ligii a II-a.

Rapid a dominat partida cu Mioveni, ultima din turul play-off-ului, dar a scos doar un punct şi a rămas pe locul 2. Hlistei a marcat singurul gol al giuleştenilor înainte de pauză.

Şi înainte de gol, dar şi după, rapidiştii s-au jucat cu ocaziile, iar pe final Mioveni a dat lovitura. Rusu a egalat pe terenul Rapidului, care are doar un punct peste Mioveni.

Clasament Liga a II-a:

Rapid - Mioveni 1-1 (Hlistei '42 / Rusu '82)

Rapid: Moldovan - Goge, Dandea, Nastos, Finica - Barbu, R. Costin - Sefer, Pănoiu, Ursu - Hlistei
Rezerve: Drăghia, I. Voicu, Florică, Ignat, R. Lazăr, Ad. Bălan, R. Ilie, Drăghiceanu, Al. Ioniţă I
CS Mioveni: I. Popescu - Rădescu, R. Gheorghe, Al. Iacob, Şerbănică - D. Toma, Veres - Isfan, Blănaru, Mar - B. Rusu
Rezerve: Ducan, M. Şerban, Ghindriş, S. Ivan, Massaro, T. Coman, Panait, Gomes, Coşereanu

Min. 82 - GOOOOOOOOOL Mioveni! Bogdan Rusu egalează pentru oaspeţi, cu un şut plasat de la marginea careului de 16 metri

Min 42: GOOOOOOOOOOL Rapid! Hlistei deschide scorul cu un gol superb din întoarcere

Min. 1 A început meciul.

Înaintea meciurilor de sâmbătă, Rapid se afla pe locul secund în play-off, cu 42 de puncte, la trei puncte în spatele liderului FC U Craiova. Mioveni era pe locul al treilea, cu 41 de puncte.

VIDEO | ASU Poli Timişoara - Csikszereda 0-1 (Schieb 14)

• ASU Poli: Hindrich – C. Jurj, Bocşan, Scutaru (cpt.), Pamfile – Codrea, Coadă – D. Radu, R. Rus, Ivanovici – Axente
  • Rezerve: Păduraru – Bîrlovean, A. Manea, Casado, A. Ignea, Radunovic, D. Andrei, Plazonja, Sofran

Antrenor: Dan Alexa

• FK Csikszereda: Gyenge – R. Takacs, Csonka, Apro, Bor, Csuros (cpt.), Jebari, Bara, Pinter, T. Suciu, Schieb
  • Rezerve: Karacsony – Rotar, Palmeş, Gergely, Savin, Bauza, Meszaros, Bujdoso

Antrenor: Valentin Suciu

Min. 14 GOOOL Csikszereda! Schieb deschide scorul dintr-o centrare superbă.

Poli Timişoara are probleme în echipă. După înfrângerea cu 4-0 în faţa lui CS Mioveni, Dan Alexa a plecat de la echipă, dar a fost întors din drum la o zi distanţă. Bănăţenii sunt pe ultimul loc în play-off-ul Ligii 2, cu 33 de puncte.

Csikszereda e pe penultimul loc, cu acelaşi număr de puncte, dar cu un golaveraj mai bun. În acest moment, cele două sunt singurele echipe care nu prind nici măcar barajul pentru promovare.