VIDEO Liga Campionilor | Dinamo - Flensburg 20-28. ”Câinii” nu şi-au luat revanşa după meciul tur

Handbal

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă joi, pe teren propriu, de formaţia germană SG Flensburg Handewitt, scor 28-20 (13-13), în etapa a 8-a a grupei B din Liga Campionilor.

Principalii marcatori ai partidei au fost Ghionea şi Nantes, câte 5 goluri, pentru Dinamo, respectiv Mensing 9, pentru Flensburg. Tot joi s-a mai jucat partida dintre Vive Kielce - FC Barcelona 29-27, iar celelalte două programate în cursul serii sunt între Veszprem - HC Motor şi FC Porto - PSG.

Dinamo - Flensburg 20-28

Min 43: Nemţii au prins avânt şi conduc partida cu trei goluri diferenţă. Scor 15-18.

Min 37: Echilibru între Dinamo şi Flensburg. Scorul este 15-15!

A început a doua repriză! Scor 13-13

Pauză!

Min 27: ”Câinii” îşi păstreaza avantajul! Scor 13-12 cu câteva minute înainte de pauză

Min 14: Prima data când Dinamo trecere în avantaj! Scor 8-7

Min 5: Început de meci foarte echilibrat. Cele două echipe merg cap în cap.

Min 2: Nemţii au deschis scorul!

Min 1: A început partida!

Dinamo vrea să îşi ia revanşa după ce a fost învinsă de nemţi pe 17 noiembrie, cu 37-30.

Flensburg are două victorii consecutive şi ocupă locul 6 în grupă, ultimul care asigură calificarea în play-off, cu 5 puncte. Dinamo este ultima clasată, cu 4 puncte.

Anterior, Dinamo a obţinut următoarele rezultate în Grupa B: 32-29 cu Kielce, 30-41 cu PSG, 26-27 cu FC Porto, 32-36 cu FC Barcelona, 27-28 cu HC Motor şi 31-29 cu Veszprem.

După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc pe 18-19 iunie.

Afla mai multe despre: ligac campionilordinamoflensburg