VIDEO Louis Munteanu şi Ionuţ Radu au fost rezerve în partida Fiorentina - Inter. Trupa lui Conte este lider în Serie A!

Serie A

Louis Munteanu a fost în premieră inclus în lotul echipei mari pentru partida cu Inter Milano. A rămas pe bancă pentru acest meci, la fel ca şi Ionuţ Radu, portarul celor de la Inter. Oaspeţii s-au impus cu 2-0 prin golurile lui Barella şi Perisic.

Inter s-a impus la Firenze şi a urcat pe primul loc în Serie A, cel puţin până la meciul de duminică al rivalei Milan.

Nerrazzurii au deschis scorul după o jumătate de oră de joc, când Barella a prins un şut senzaţional, fără speranţe pentru Dragowski. Perisic a stabilit scorul final la şapte minute după pauză, servit excelent de Hakimi.

Inter a câştigat cu 2 la 0 şi a reuşit să o învingă de două ori într-un sezon pe Fiorentina pentru prima dată după şapte ani.

Afla mai multe despre: louis munteanuionuţ raduinter milanorezumat fiorentina-inter