VIDEO | Lovitura care l-a lăsat mască! "Invenţia" lui Novikov i-ar face invidioşi până şi pe Nadal sau Federer

Dennis Novikov a surprins lumea tenisului cu o execuţie prin care şi-a pus adversarul la respect. În ciuda momentul de magie, rusul a pierdut clar meciul cu Emilio Gomez.

În turneul challenger de la Dallas, Dennis Novikov a părăsit rapid competiţia. A stat doar 50 de minute pe teren în 16-imi în disputa cu ecuadorianul Emilio Gomez. Sud-americanul s-a impus cu 6-1, 6-1, dar totuşi rusul, mai bine clasat în ierarhia mondială a ieşit în evidenţă. În al doilea set, la 4-1 în favoarea rivalului său a încercat o lovitură specială care a strâns aplauze din partea puţinilor spectatori prezenţi în tribune. Faza a deveni însă virală imediat pe reţelele de socializare.

Afla mai multe despre: novikovemilio gomezloviturădallas