VIDEO | Lovitura sfidătoare pe care Bianca Andreescu a reuşit-o în faţa Simonei. Publicul a aplaudat în picioare. Cum s-a încheiat faza

Simona Halep

Bianca Andreescu a reuşit o lovitură sfidătoare în meciul cu Simona Halep, când scorul era 4-2, în setul 2.

Bianca Andreescu a arătat şi cu Simona Halep a formă senzaţională şi o bucurie extraordinară de a jucat tenis. În setul 2, la 4-2 pentru Halep, Andreescu a trimis mingea printre picioare, spre bucuria publicului. Mingea a ajuns în terenul Simonei, care a trimis apoi afară. A fost punctul prin care Andreescu a făcut 40-0 şi a câştigat până la urmă game-ul.

Afla mai multe despre: simona halep