VIDEO | Măcel în Bundesliga! Freiburg a spulberat-o pe Monchengladbach cu 6-0. Toate golurile au fost marcate în prima repriza

Bundesliga

Freiburg a câştigat cu 6-0, contra lui Monchengladbach, într-un meci care a contat pentru etapa a 14-a din Liga 1.

Freiburg a spulberat-o pe Monchengladbach cu 6-0

Freiburg a deschis scorul repede şi a marcat în minutul 2, prin Eggestein. După a urmat un adevărat măcel, iar Monchengladbach a mai încasat 5 goluri. Au punctat: Schade (5), Lienhart (12), Hofler (19), Holer (25) şi Schlotterbeck a închis tabela în minutul 37. După pauză, niciuna dintre echipe nu a mai marcat, iar scorul a rămas 6-0.

Freiburg este revelaţia sezonului din Bundesliga şi ocupă locul 4 în campionat, poziţie care asigură prezenţa în grupele Champions League, cu 25 de puncte. Echipa lui Christian Streich s-a dezlănţuit, după ce înregistrase 3 înfrângeri consecutive în campionat.

Monchengladbach nu a mai arătat forma din sezoanele trecute şi este doar pe locul 13, cu 18 puncte.

Afla mai multe despre: bundesliga- freiburg-monchengladbach