VIDEO | "Mai rămâi la FCSB?" Florinel Coman a făcut show cu Hermannstadt, apoi a anunţat ce urmează pentru el

Atacantul echipei FCSB, Florinel Coman, care a marcat un gol şi a oferit un assist în partida cu FC Hermannstadt, scor 4-3, a mărturisit că nu se gândeşte la un posibil transfer.

"Am făcut cred eu o partidă foarte bună şi mi-am ajutat echipa pentru a câştiga cele trei puncte. A început sezonul, aşa că am intrat foarte bine montaţi.

Se pare că da. Mă gândesc că am avut o săptămână vacanţă, am venit cu bateriile încărcate şi mă antrenez foarte bine şi asta se vede şi în jocul meu.

Sincer, nu mă aşteptam. Mai ales când am condus, în prima repriză, cu 2-0, nu credeam că mai pot cei de la Sibiu să ne dea gol. Dar este important că am reuşit să luptăm până în ultimul minut şi să marcăm patru goluri în seara asta.

(n.r. - întrebat dacă rămâne la FCSB) Am meci joi, nu? Am meci în Europa şi avem obiectiv de a ne califica în grupele Europa league", a declarat Florinel Coman, pentru Telekom Sport.

Formaţia FCSB a învins, duminică seară, la Piteşti, cu scorul de 4-3, echipa Hermannstadt, în prima etapă a Ligii I.

Au marcat: Coman ’23, Hora ’30, Man ’53 şi Nedelcu ‘80 / Tsoumou ’45, Dandea ’57, Debeljuh ‘90+3

Afla mai multe despre: florinel