VIDEO | Mai rar aşa ceva. Hattrick perfect reuşit de Llorente în meciul cu şapte goluri dintre Tottenham şi Rochdale

Tottenham s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după un meci care a avut parte de hattrick-ul perfect semnat de Fernando Llorente.

Tottenham nu a mai avut probleme contra lui Rochdale în rejucarea partidei din optimile de finală ale Cupei Angliei. Prima parte a meciului a fost întreruptă deseori din cauza centralului care s-a sfătuit la fiecare fază importantă cu arbitrul video. Mai întâi a anulat un gol pentru londonezi, apoi le-a acordat un penalty, dar nu a validat reuşita coreeanului Son după ce acesta s-a oprit în timpul execuţiei.

Asiaticul a reuşit să îşi repare greşeala. A făcut "dubla" contra echipei din liga a treia engleză. Însă, nu el a fost omul meciului, ci spaniolul Fernando Llorente care a reuşit hattrick-ul perfect. A marcat de trei ori la rând, primul gol cu dreptul, al doilea cu stângul, iar cel de-al treilea cu capul. Toate în repriza a doua.

Tottenham s-a impus cu 6-1 şi s-a calificat în sferturile de finală unde o va întâlni pe Swansea.

Afla mai multe despre: tottenhamanglialondrafernando llorentecupa angliei