VIDEO | ”Mamma mia!” Ionuţ Radu le-a făcut pe fete să suspine. :) Intervenţie superbă a portarului lui Genoa

Ionuţ Radu a bifat încă un meci cu gol primit în Serie A. Genoa a deschis scorul cu Torino, dar a primit două goluri în minutele de prelungiri ale primei reprize. Căpitanul naţionalei de tineret a avut însă câteva intervenţii excelente. Torino - Genoa s-a terminat 2-1.

Căpitanul naţionalei de tineret a fost din nou titular pentru Genoa, în deplasarea de la AC Torino. Din păcate pentru el, Genoa a rămas în inferioritate numerică încă din minutul 28, când Romulo a fost eliminat pentru al doilea galben primit în trei minute.

Totuşi, Genoa a reuşit să deschidă scorul, în minutul 36, prin Koume. Însă Ionuţ Radu a primit două goluri chiar înainte de pauză, dar n-a avut vreo vină la vreunul dintre ele.

Mai întâi, în minutul 45+1, Ansaldi a prins un şut superb, de la marginea careului, direct spre rădăcina barei.

Apoi, în minutul 45+4, Belotti a transformat o lovitură de la 11 metri. Ionuţ Radu a ghicit colţul şi a fost aproape să scoată.

În minutul 60, Ionuţ Radu a avut o intervenţie excelentă.

Portarul român a avut un nou reflex superb, în minutul 80, spre disperarea unei femei aflată în tribune, probabil soţie de fotbalist la Torino, care a exclamat: ”Mamma mia!” :)

În minutul 90, Ionuţ Andrei Radu şi-a salvat din nou echipa, după ce a ieşit bine la întâmpinare.

Afla mai multe despre: ionut radugenoatorinoserie a