VIDEO | Mandzukic a intrat în istoria lui Real Madrid. Nici un jucător n-a mai reuşit asta pe ”Bernabeu”!

Mario Mandzukic a marcat primul gol pe Santiago Bernabeu în minutul 2, în returul cu Real Madrid din sferturile Ligii Campionilor. Croatul a doborât un record la Madrid!

Mario Mandzukic nu mai marcase de patru luni, de la meciul câştigat în Cupa Italiei, contra lui Torino, scor 2-0. Golul din minutul 1, secunda 15 este cel mai rapid primit de Real Madrid pe "Santiago Bernabeu", în istoria partidelor de Liga Campionilor! 35 de minute mai târziu, croatul a mai marcat o dată!

Real Madrid s-a calificat dramatic în semifinalele Ligii Campionilor. Spaniolii au învins cu 3-0 în tur, dar în manşa secundă Juventus a reuşit să marcheze de 3 ori fără să primească vreunul. În prelungiri, Ronaldo a reuşit să securizeze semifinalele după ce a marcat de la punctul cu var.

Afla mai multe despre: rael madridjuventusmandzukic