VIDEO | Marius Copil a pierdut în trei seturi confruntarea cu Andy Murray

Marius Copil, locul 92 ATP, venit din calificări, a fost eliminat, vineri, de britanicul Andy Murray, locul 243 mondial, în sferturile de finală ale turneului de 250 de puncte de la Antwerp.

Murray s-a impus cu scorul de 6-3, 6-7 (7), 6-4, în două ore şi 35 de minute, el obţinând a treia victorie în tot atâtea confruntări cu românul.

În setul doi, Copil s-a impus la tie-break după ce a revenit de la 5-2 pentru Murray.

Premiul pentru participarea în sferturile de finală este de 18.590 de euro şi 45 de puncte.

LIVE VIDEO | Marius Copil - Andy Murray 3-6, 7-6, 4-6

SETUL 3

SETUL 2

SETUL 1

Ambele confruntări precedente au fost câştigate de Murray care a trecut până acum la Anvers de belgianul Koppejans şi de uruguayanul Cuevas. Copil a ajuns în sferturi după două victorii în faţa a doi jucători argentinieni, Federico Delbonis şi Diego Schwartzman. iar dacă va reuşi să se impună şi astăzi, jucătorul nostru poate întâlni în semifinale un alt argentinian, Guido Pella. Prin accederea în sferturi, Marius Copil şi-a asigurat un premiu de 18.590 de euro şi 45 de puncte ATP. Toate meciurile din sferturi vor fi putea fi văzute pe Telekom Sport după următorul program:

Jannik Sinner - Francis Tiafoe   15:00  Telekom Sport 3

Stan Wawrinka - Gilles Simon   17:00  Telekom Sport 3

Marius Copil - Andy Murray    19:30  Telekom Sport 3

Gudio Pella - Ugo Humbert        21:00  Telekom Sport 3

Afla mai multe despre: antwerpcopilmurraysferturitransmisiuni