VIDEO | Marius Croitoru a luat foc! S-a dus direct la arbitrul Chivulete şi i-a reproşat penalty-ul acordat în Hermannstadt - FC Botoşani! Imagini incredibile: l-a tras de mână pe central

FC Botoșani

Marius Croitoru (39 de ani) a făcut o criză de nervi la finalul meciului Hermannstadt - FC Botoşani 2-1 şi s-a dus să-i ceară explicaţii arbitrului Andrei Chivulete.

Chivulete a acordat eronat un penalty pentru Hermannstadt în partida cu FC Botoşani, din care echipa lui Ruben Albes a câştigat meciul de pe teren propriu. Croitoru n-a suportat nedreptatea făcută echipei sale şi, la final, s-a dus să-i ceară explicaţii arbitrului Chivulete. Camerele TV au surprins momentul în care antrenorul Botoşaniului a mers să discute cu arbitrul partidei de la Sibiu.

Vizibil nervos, Croitoru abia şi-a putut stăpâni furia şi i-a reproşat lui Chivulete penalty-ul. Mai mult, pe imagini se vede cum Croitoru îl trage de mână pe Chivulete, când acesta dă să-i întoarcă spatele antrenorului, crezând că discuţiile s-au încheiat. Marius Croitoru l-a tras de mână pe central şi l-a întors înapoi la discuţii.

Hermannstadt - FC Botoşani 2-1, în Liga 1

FC Hermannstadt a câştigat, scor 2-1, meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a cincea a Ligii 1.

Hermannstadt a punctat prin autogolul lui Şeroni, din minutul 8, şi prin Romario Pires (89 - penalti), iar FC Botoşani a marcat prin Keyta, în minutul 36.,

FC Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache (Elbers '73), Viera, Stoica, Opruţ - Pires, Dâlbea - Buzan (Vodă '57), Sîntean (Mayoral '56), Jo Santos - F. Fortes. Antrenor: Ruben Albes
FC Botoşani: Hankic - Haruţ, Chindriş, Şeroni, Ţigănaşu - J. Rodriguez, Babunski (Ongenda '59) - Patache, Aşkovski (Ofosu '59), Keyta (Roman '83)- Dugandzic. Antrenor: Marius Croitoru

Afla mai multe despre: marius croitoruceartaarbitruandrei chivuletevideo