VIDEO | Marseille s-a calificat cu emoţii în sferturile Cupei Franţei. Strasbourg a fost la un pas de surpriză

Ligue 1

Marseille s-a calificat în sferturile Cupei Franţei, după ce a trecut de Strasbourg, scor 3-1, însă victoria nu a fost atât de uşoară precum o arată tabela de marcaj.

Fundaşul Bouna Sarr a înscris golul carierei. A luat mingea de la mijlocul terenului, a driblat tot ce i-a stat în cale şi l-a învins pe Kamara. În finalul primului act, echipa lui Villas Boas a beneficiat de un penalty, executat perfect de Payet.

Strasbourg nu a avut forţă decât pentru un gol în partea secundă. Corgnet a marcat, dar Marseille a lovit decisiv în prelungiri. Kamara a înscris pe contraatac, iar Marseille s-a impus cu 3 la 1.

Afla mai multe despre: marseillecupa frantei