VIDEO | Mateiu, declaraţie războinică înaintea meciului cu Sepsi: "O să-i omorâm şi noi!"

Universitatea Craiova şi-a continuat forma bună şi în meciul de la Poli Iaşi, unde s-a impus cu 3-0, şi a ajuns la patru victorii consecutive în toate competiţiile.

Acum, pentru jucătorii lui Devis Mangia urmează duelul cu Sepsi, de pe propriul teren. În meciul din tur, echipa pregătită de Eugen Neagoe s-a impus cu 1-0, graţie golului marcat de Tandia.

"Am început rău meciul, nu ne-a mers mai nimic în prima repriză, a venit şi accidentarea lui Mihăilă, dar mă bucur că este bine. Trebuie să recunoaştem că nu am jucat cum trebuia în prima repriză, dar important este că am intrat bine în a doua repriză şi că am câştigat.

Urmează meciul cu Sepsi, îmi aduc aminte, în a doua etapă, când a început campionatul, ne-au omorât la ei acasă. Sperăm să-i omorâm şi noi, la noi acasă" , a declarat Alexandru Mateiu pentru Telekom Sport.

Afla mai multe despre: mateiucraiovauniversitateapoli iasimangia