VIDEO | Mauricio Pochettino, dezlănţuit după calificarea în semifinalele UCL! Argentinianul l-a imitat pe Diego Simeone în vestiar

Antrenorul echipei Tottenham Hotspur, Mauricio Pochetinno, s-a dezlănţuit după calificarea formaţiei sale în semifinalele Ligii Campionilor.

Tottenham Hotspur s-a calificat, miercuri seară, în semifinalele Ligii Campionilor, datorită golurilor marcate în deplasare, deşi a fost învinsă, cu scorul de 4-3, de Manchester City, în manşa secundă a sferturilor competiţiei.

De-a lungul meciului de pe Etihad Stadium, antrenorul echipei londoneze a trecut în nenumărate rânduri de la agonie la extaz şi viceversa, totul cuminând cu golul anulat al lui Raheem Sterling, din minutul 90+3. La final, Pochettino a dat frâu liber sentimentelor de bucurie. Nu doar pe teren, ci şi în vestiar, acolo unde a imitat gestul lui Diego Simeone, de la finalul meciului Atletico - Juventus, din optimi.

Afla mai multe despre: pochettino