VIDEO | Maxim a făcut SHOW în Cupa Germaniei! Două goluri superbe şi calificare în turul II

Alexandru Maxim a început perfect noul sezon din Germania. Mijlocaşul a marcat două goluri pentru Mainz în primul tur din Cupă, în deplasarea de la Aue. Prima reuşită a lui Maxim a venit în minutul 31, după ce în minutul 28 primise un cartonaş galben.

Românul a mai înscris şi în repriza secundă, în minutul 66, ducând scorul la 3-0. Jucătorul a fost înlocuit în minutul 77, iar scorul final al meciului a fost 3-1 în favoarea lui Mainz.

Maxim marcase ultima dată pentru Mainz pe 19 aprilie într-o partidă de campionat cu Leipzig.

Afla mai multe despre: alexandru maximauemainz