VIDEO | Meci nebun în Cupa Franţei! Nouă goluri şi răsturnări de situaţie în Saint Etienne - Dijon

La Saint Etienne a fost meci nebun în şaisprezecimile de finală ale Cupei Franţei. Dijon, locul 18 în Ligue 1, a condus-o cu 5-1 în deplasare pe Saint Etienne, locul 4, dar a tremurat până la final, impunându-se în cele din urmă cu 6-3.

Oaspeţii au deschis scorul, Saint Etienne a egalat rapid şi părea că nu va avea probleme.

Dijon a condus la pauza, iar în repriza a doua a marcat pe bandă rulantă: a dat trei goluri în cinci minute şi a dus scorul la 5-1 în minutul 52.

A urmat revenirea. Beric şi Paquet au redus diferenţa şi la 5-3 gazdele au atacat în valuri, dar până la urmă au fost taxate. Dijon a marcat şi în prelungiri, a câştigat la scor de tenis, 6-3, şi s-a calificat în optimi.

Rezultate înregistrate miercuri în 16-imile Cupei Franţei:

Saint-Pryve - Rennes 0-2 (Siebatcheu 39, Hunou 51)

St. Etienne - Dijon 3-6 (Diony 14, Beric 60, Monnet-Paquet 64 / Sliti 11, 50-pen., Keita 28, 47, Tavares 52, Marie 90+2)

Viry Chatillon - Caen 0-6 (Bammou 5, Khaoui 13, 30, Tchokounte 79, Mbengue 88, Mouaddib 90)

Afla mai multe despre: cupa frantei