VIDEO | Meci nebun în Cupa Ligii Angliei. 24 de lovituri de departajare pentru a afla învingătoarea. Au ajuns să execute până şi portarii

Bournemouth s-a calificat în turul al treilea al Cupei Ligii Angliei, după ce a învins-o, marţi, pe teren propriu, scor 11-10, după executarea loviturilor de departajare, pe Crystal Palace.

Meciul nu a avut prelungiri, iar la finalul celor 90 de minute scorul a fost 0-0.

După ce fiecare echipă a marcat de câte zece ori de la 11 metri, portarul Begovic (Bournemouth) a fost primul care a ratat. Imediat l-a imitat goalkeeper-ul oaspeţilor, Hennessey. Brooks a marcat apoi al doilea său gol de la 11 metri, dar Milivojevic a ratat şi le-a trimis pe gazde în turul următor.

Într-un alt meci, echipa Reading, cu atacantul George Puşcaş titular, a fost învinsă, pe teren propriu, cu 1-0 (1-0), de Luton. Puşcaş a fost schimbat în minutul 85, cu Melvin-Lambert.

Afla mai multe despre: crystal palace