VIDEO | Meci NEBUN în La Liga! Real Sociedad - Betis Sevilla, 4-4, ca la teatru!

La Liga

Alin Toşca n-a fost prezent în lotul lui Betis la meciul nebun cu Real Sociedad. Românul este accidentat şi n-a putut vedea pe viu remiza, scor 4-4, împotriva echipei din San Sebastian!

Nimic nu anunţa ceea ce avea să se întâmple la San Sebastian, nici cei mai dependenţi pariori nu ar fi ghicit scorul final al partidei: 4-4! Sanabria a deschis balul în minutul şase, după un asist bun al lui Ruiz. Real Sociedad a preluat repede conducerea, după reuşitele lui Willian Jose si Oyarzabal. La pauză, scorul a fost egal, 2-2, după ce Feddal a restabilit egalitatea pentru Betis în minutul 28.

A doua parte a jocului a avut la fel de multe goluri ca prima... Veteranul Joaoquin a marcat pentru 3-2 în minutul 46. Apoi, Prieto a răspuns repede şi a făcut 3-3. Leon a adus din nou echipa din Sevilla în avantaj, iar Llorente a stabilit scorul final, 4-4, în minutul 86.

Afla mai multe despre: la ligareal sociedadprimerabetis