VIDEO | Meci nebun în Premier League. Şase goluri marcate şi o revenire incredibilă a lui Arsenal în meciul cu Liverpool

Premier League

Etapa a 19-a din Premier League a programat un meci de-a dreptul nebun. Pe Emirates, Arsenal şi Liverpool s-au întâlnit într-o partidă extrem de spectaculoasă, în care s-au marcat şase goluri.

Liverpool a început perfect ambele reprize, iar după 52 de minute conducea deja cu 2-0 şi părea sigură de victorie. Însă, în doar cinci minute, Arsenal a întors surprinzător rezultatul şi a marcat de trei ori prin Alexis Sanchez, Xhaka şi Ozil. În cele din urmă, Firmino a stabilit scorul final în minutul 71 (VIDEO AICI).

S-a terminat 3-3, iar cele două echipe şi-au împărţit punctele în primul meci al etapei a 19-a din Premier League.

Afla mai multe despre: arsenalmignoletliverpoolpremier leagueanglia