VIDEO | Meci nebun între Pandurii şi Farul. Opt goluri superbe şi un penalty ratat

Liga 2

La Târgu-Jiu, Pandurii şi Farul au oferit cel mai frumos meci al startului de sezon din Liga a II-a.

Farul a început ofensiv meciul de la Târgu-Jiu, iar Rafael Licu a deschis scorul cu golul campionatului. Avantajul nu a durat mult. Pandurii au egalat prin Ciobanu. La doar cinci minute, gazdele au trecut în avantaj, după penalty-ul obţinut de Brânzan şi transformat de Tudoran.

Oaspeţii au egalat imediat. Fotescu a a înscris golul de 2 la 2, după şase de secunde de la intrarea pe teren. Repriza a doua a fost a lui Nicolae Pârvulescu. Jucătorul Pandurilor a marcat o dublă şi a oferit o pasa decisivă la golul de 5 la 3, înscris de Blejdea.

Pentru Farul a marcat Fotescu. Tot Fotescu a obţinut şi penalty-ul ratat de Licu. În urma acestui rezulat, Pandurii a urcat pe locul 5, cu 11 puncte. Mâine etapa a şasea din Liga a II-a se încheie, de la ora 18:30, cu Universitatea Cluj - Aerostar Bacău.

Afla mai multe despre: panduriifarulliga 2