VIDEO | Meci nebun la Piteşti. FC Argeş o bate pe Turris Turnu Măgurele în prelungiri. Prima înfrângere pentru liderul Ligii a II-agalerie foto

Fotbal intern

Etapa a noua din Liga a II-a a adus primul eşec stagional pentru Turris Turnu Magurele. Cu doar doua goluri incasate in opt meciuri, echipa lui Linkar a primit trei la Pitesti, cu FC Arges.

Nou promovata a condus la Piteşti cu reusita lui Negrut, dar gazdele au intors rezultatul dupa doua penalty-uri transformate de Buhăescu. Finalul a fost dramatic. Silviu Pana a restabilit egalitatea, dar Motroc a dat lovitura in prelungiri.

Dupa 2-3 la Pitesti, Turris ramane lider, dar distanta fata de urmatoarele clasate, UTA şi Gloria Buzău, s-a redus la trei puncte. Rapid şi Mioveni se pot apropia şi ele la trei lungimi dacă îşi câştigă meciurile din această etapă.