VIDEO | Meci superb în La Liga! Villarreal a câştigat spectaculos, 5-2, cu Alaves

Villarreal a încheiat anul cu încă o victorie, a cincea consecutivă în toate competiţiile, 5-2, cu Alaves.

Gerard Moreno a marcat primul cu Alaves. În mai puţin de 10 minute, Boulaye Dia a dublat avantajul gazdelor. Nu acesta a fost însă scorul pauzei. Pere Pons a redus din diferenţă. Alaves a lovit o dată şi după pauză. Joselu a marcat pentru 2 la 2.

Gazdele şi-au revenit însă pe final de meci şi în trei minute au înscris de două ori. Senegalezul Dia a reuşit dubla şi apoi i-a pasat şi lui Yeremi Pino, care a dus scorul la 4 la 2. Tabela a fost închisă de cel care a marcat şi primul gol al partidei, Gerard Moreno.

Alaves nu a mai câştigat în campionat de pe 6 noiembrie.

Afla mai multe despre: la ligavillarreal