VIDEO | Meci superb între Bilbao şi Valladolid! S-au marcat trei goluri în ultimele 20 de minute. Oaspeţii, punct important în evitarea retrogradării

Athletic Bilbao - Valladolid s-a terminat la egalitate, scor 2-2, în La Liga, după ce gazdele au condus de două ori, dar au fost egalate de fiecare dată.

Real Valladolid a smuls un punct uriaş pentru salvarea de la retrogradare, din deplasarea de la Bilbao. Bascii au marcat primii. Morcillo a deschis scorul cu un şut superb. Echipa finanţată de brazilianul Ronaldo a revenit în actul secund, prin Orellana.

Mijlocaşul care măsoară doar un 1.71 m a înscris cu o lovitură de cap, din corner. Bilbao a trecut din nou la conducere cinci minute mai târziu, când Inaki Williams a pasat decisiv pentru golul lui Raul Garcia.

Oaspeţii nu au cedat, iar Weissman a înscris pentru 2 la 2. Valladolid a obţinut a treia remiză consecutivă şi a urcat pe locul 17.

Afla mai multe despre: bilbaovalladolidla liga