VIDEO | Mertens a câştigat finala de la Doha, dar Halep a reuşit o performanţă care spune totul despre tenisul pe care îl practică. Performanţă uimitoare

Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 1, a fost învinsă, cu scorul de 3-6, 6-4, 6-3, de belgianca Elise Mertens, locul 21 WTA, în finala turneului de categorie Premier de la Doha.

Cei de la WTA au remarcat însă o performanţă uimitoare reuşită de Simona Halep în timpul finalei de la Doha: românca a câştigat nu mai puţin de 18 puncte consecutive în primul set.

”Nu vezi asta în fiecare zi! Simona Halep a reuşit 18 puncte consecutive”, au scris responsabilii WTA pe Twitter.

Afla mai multe despre: wtasimona haleptenis